PROSECCO

O prosecco

Prosecco to pyszne białe wino pochodzące z włoskiego rejonu Veneto. Produkowane jest z wyselekcjonowanego szczepu winogron Glera. Jego różowe odmiany są z dodatkiem innych szczepów, między innymi, Pinot Grigio czy Chardonnay.

Jak smakuje…?

Prosecco ma orzeźwiający, świeży, delikatny owocowy smak. Wyczuwalne są nuty białych owoców – jabłek, gruszek, cytrusów oraz delikatną nutą kwiatów. Jego kwasowość podkręca uczucie orzeźwienia. Smak jest uniwersalny i przypada do gustu większości.
Rozróżniamy kilka odmian nagazowania Prosecco, m.in.: spumante – musujące, frizzante – lekko musujące, tranquillo – niemusujące. Intensywność musowania nie ma większego wpływu na smak – lecz raczej na poziom stanu euforycznego. Dzielimy je również na różne poziomy wytrawności. Brut – przyjemnie wytrawne, extra-dry – tu dla odmiany nie jest bardzo wytrawne lecz lekko słodkie, dry – półsłodkie.
Bąbelki w Prosecco są pochodzenia naturalnego z fermentacji samego wina. Prosecco jest orzeźwiające, owocowe, a przede wszystkim pyszne i pasuje praktycznie do wszystkiego.
Jest samo w sobie dobre na codzień, na każdą okazję i dla zdrowie

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Wina białe

Bianco Veneto, San Martin Vino Bianco, Dom Riesling QBA Dry

Wina czerwone

Rosso Veneto, Vino Cabernet, Primitivo di Puglia IGP

Piwo

Piwa krajowe, Piwa regionalne, Piwa zagraniczne, Cydr